I had to finally standarize my resume. Of course writing a doc or simple HTML wasn't for me and I decided to make it "programmable".

There is something like JSON Resume, but I don't like JSON as a format for configuration and simple data I want to edit from time to time. There's too much clutter if you just need readable text.

I decided to write something new and use YAML for data serialization.

At https://github.com/hanula/resume you can find static HTML generator that takes resume.yaml file and renders nice static website like mine for example: resume.hanula.com. Enjoy.


BetaFrontpage.com - startup frontpages

TL;DR; BetaFrontpage.com - Screenshots from frontpages of startup companies.

So, while researching on how to design a frontpage for my own project (Thingr), I wanted to find some inspirations from other startups.

There are plenty of startup listing sites: Product Hunt, Beta List, Angel.co and others. Browsing all startups and their website can be time consuming and resource hungry (especially on my old-ish laptop). In that in mind I created simple script to gather info about some startups and take screenshots from their websites for later review. This worked quite well and I was able to browse lots of sites in few minutes, finding what I liked and choose elements and techniques I would use for Thingr.

Today I am launching simple site for exactly that purpose, to help people like me to quickly browse site designs for inspiration, learning, discovery.

Checkout http://betafrontpage.com/, cheers!


Wyszukiwarka win

27-09-2014 13:09 @ projects, wwwino, startups

Wwwino.pl - Wyszukiwarka wina

Wwwino.pl - Wyszukiwarka win - Kolejny projekcik na boku, wyszukiwarka win i sklepów z winami. Skanuje popularne polskie sklepy, agreguje i pomaga w wyborze sklepu, np po cenie.

Stworzony w niecałe dwa dni. Ah, fajnie znowu robić projekty dla samej przyjemności eksperymentowania i sprawdzania nowych, ciekawych rzeczy.

English:

Wwwino.pl - Launching wine search engine and price comparator toor.


2014 to ciekawy dla mnie rok. Zrezygnowałem z pracy w Simbin by spróbować czegoś swojego znowu. Od paru miesięcy pracuje nad projektem serwisu społecznościowo-użytkowego Thingr.com. Zapowiada się ciekawe i wydaje mi się że ma to potencjał, więc niedawno otworzyłem go publicznie.

Idea

Thingr - Knowledge Organized

Thingr - Universal Organizer. Organizator rzeczy i agregator wiedzy. Jest to miejsce na prywatne i publiczne notatki, linki, kontakty i inne zasoby (zdjęcia, filmy), które organizuje się za pomocą tematów.

Tematy z założenia mają być przedmiotowe, dotyczące konkretnego zagadnienia i "po użyiu" po prostu archiwizowane. Na przykład "Plany na wakacje 2014", "Praca magisterska" czy "Projekt domu #153".

PS. Z nudów, w pewnym momencie zrobiłem też katalog i dziennik piwosza - Piwwwo.pl, jako że interesuje się ostatnio ciekawszymi trunkami. Polecam.

PS2. Pierwszy wpis od 4 lat (;


Często słucham podcastów, a najbardziej lubie te dotyczące nauki.

Magazyn naukowy radia TOK.FM i Wiadomości naukowe Polskiego Radia to moje ulubione. Niestety ten ostatni nie udostępnia kanałów RSS aby można było łatwo ich słuchać poza przeglądarką, dlatego postanowiłem jakoś temu zaradzić.

Udostępniam katalog podcastów Polskiego Radia, generowanych na bieżąco. Miłego słuchania.

Aktualizacja: Nieaktualne - podcasty nie działają już niestety :/


IE 7

24-08-2006 19:44

Ściągnij sobie lepszą przeglądarkę.


Wakacje, praca i odpoczynek

04-08-2006 23:44

Uff jak gorąco. Lato. Cały sierpień jestem poza typowym dla siebie działaniem. Nie zarywam nocek nad i123, tylko czasami przeglądam i poprawiam listę tudu co muszę jeszcze zrobić.

Właśnie skończył się pierwszy tydzień warsztatów dla osób niepełnosprawnych, których część prowadzę w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu "Otwarte Drogi" - Myślenice 2006 to druga edycja spotkań, w których mam przyjemność brać czynny udział. W tym roku moja praca z dzieciakami i starszymi osobami będzie trwać do końca sierpnia (ostatnio było tylko 2 tygodnie) dlatego będą to całe moje wakacje i odpoczynek od typowej pracy. Rewelacyjna atmosfera, która tutaj panuje, na warsztatach jak i całym Ośrodku Kultury sprawia prawdziwą przyjemność Kilka dni temu przyjechali dwaj chińczycy z uniwersytetu w Tianjin profesor, pan Zhou Tian oraz doktor Su Chan, którzy będą prowadzić zajęcia m.in. z fotografii, rysunku i sztuki cięcia papieru. Ja się bawię w tłumacza, przy okazji poznając kulturę oraz obyczaje w Chinach, a oni poznają nasze okolice (ciekawi ich wszystko: od architektury typowych domów jednorodzinnych po detale ścian Kościoła Mariackiego i lokalna kuchnia)

i123.pl tymczasowo odpoczywa, razem z nami. Po fazie "ukulturalnienia" otworzę kolejne drzwi i pokażemy zmiany i nowości w serwisie.

PS. W dalszym ciągu mam ciekawą książkę, którą komuś chętnie oddam.


Super Brain Power 6 Keys to Unlocking Your Hidden Genius - Jean Marie Stine.

Oddam tę książkę w prezencie (z darmową wysyłką) pierwszej osobie, która się do mnie zgłosi i obieca, że w takim sam sposób odda komuś jakąś własną książkę poruszającą tematykę rozwoju osobistego, produktywności, zarządzania czasem lub motywacji. W taki sam sposób znaczy przez ogłoszenie na swoim blogu o dokładnie takiej treści, jak ta, którą się teraz czyta, zaczynającą się od słów "Oddam tę książkę...", poprzedzoną tytułem książki i jej autorem.

A dlaczego ją oddaję ? To taki eksperyment, na który niedawno natrafiłem na blogu Marka Futregi, gdzie udało mi się być tym pierwszym w kolejce po jego z kolei książkę: The Magic of Thinking BIG..

Super Brain Power to ciekawa pozycja, która pokazuje jak w prosty sposób (naprawdę) można nauczyć się wykorzystywać umiejętności i możliwości, o których nie często pamiętamy, bądź nie wiemy że istnieją. Tutaj określane jest to geniuszem, który należy uwolnić.

Co jest szczególnego w tej książce

Na pierwszy rzut oka, kiedy do niej zajrzałem, jej treść wydała mi się co najmniej śmieszna. "Uwolnienie geniuszu wizualnego" i "geniuszu fizycznego" w indeksie sprawiało wrażenie cyrkowego przerywnika i czym prędzej przeszedł do czytania pozostałych, bardziej mnie interesujących, działów. Geniusz twórczy i logicznego myślenia to było dla mnie. Moje szukanie nowych pomysłów leżąc bykiem na kanapie znalazło potwierdzenie właśnie tutaj, z czego byłem bardzo zadowolony, jednak by dobrze podejść do tematu rozwoju osobistego należy przeczytać wszystkie strony. I faktycznie, inteligencja emocjonalna, werbalna czy fizyczna stanowią niezbędne uzupełnienie by maksymalizować swoje działania.

Przede wszystkim polecam tę książkę każdemu kto wie co robi, bądź chce robić i dąży ku temu. Porady i ćwiczenia opisane tutaj stanowią świetną pożywkę dla umysłu i podświadomości, bo dla tej ostatniej są optymistyczne przykłady sukcesów ludzi rozwiązujących swoje problemy w rozpatrywany sposób.

Jeden przykład z książki: Szybkie liczenie w pamięci

Aktualizacja

Książkę otrzymał Marcin Zaremba.


Hello world

23-07-2006 19:09
from hanula.activities import blogging

blog = Blog('Hanula Blog')
blog.add_post('Hello_World')