Super Brain Power 6 Keys to Unlocking Your Hidden Genius - Jean Marie Stine.

Oddam tę książkę w prezencie (z darmową wysyłką) pierwszej osobie, która się do mnie zgłosi i obieca, że w takim sam sposób odda komuś jakąś własną książkę poruszającą tematykę rozwoju osobistego, produktywności, zarządzania czasem lub motywacji. W taki sam sposób znaczy przez ogłoszenie na swoim blogu o dokładnie takiej treści, jak ta, którą się teraz czyta, zaczynającą się od słów "Oddam tę książkę...", poprzedzoną tytułem książki i jej autorem.

A dlaczego ją oddaję ? To taki eksperyment, na który niedawno natrafiłem na blogu Marka Futregi, gdzie udało mi się być tym pierwszym w kolejce po jego z kolei książkę: The Magic of Thinking BIG..

Super Brain Power to ciekawa pozycja, która pokazuje jak w prosty sposób (naprawdę) można nauczyć się wykorzystywać umiejętności i możliwości, o których nie często pamiętamy, bądź nie wiemy że istnieją. Tutaj określane jest to geniuszem, który należy uwolnić.

Co jest szczególnego w tej książce

Na pierwszy rzut oka, kiedy do niej zajrzałem, jej treść wydała mi się co najmniej śmieszna. "Uwolnienie geniuszu wizualnego" i "geniuszu fizycznego" w indeksie sprawiało wrażenie cyrkowego przerywnika i czym prędzej przeszedł do czytania pozostałych, bardziej mnie interesujących, działów. Geniusz twórczy i logicznego myślenia to było dla mnie. Moje szukanie nowych pomysłów leżąc bykiem na kanapie znalazło potwierdzenie właśnie tutaj, z czego byłem bardzo zadowolony, jednak by dobrze podejść do tematu rozwoju osobistego należy przeczytać wszystkie strony. I faktycznie, inteligencja emocjonalna, werbalna czy fizyczna stanowią niezbędne uzupełnienie by maksymalizować swoje działania.

Przede wszystkim polecam tę książkę każdemu kto wie co robi, bądź chce robić i dąży ku temu. Porady i ćwiczenia opisane tutaj stanowią świetną pożywkę dla umysłu i podświadomości, bo dla tej ostatniej są optymistyczne przykłady sukcesów ludzi rozwiązujących swoje problemy w rozpatrywany sposób.

Jeden przykład z książki: Szybkie liczenie w pamięci

Aktualizacja

Książkę otrzymał Marcin Zaremba.


blog comments powered by Disqus